FootBallGolf - FootBallGolf Park Prievaly

Prejsť na obsah
Spojenie futbalu a miniglofu

FootBallGolf
Čo je FootBallGolf

FootBallGolf je kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a minigolfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na footballgolfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53-65 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám minigolfu. FootBallGolf je niečo ako minigolf až na to že kopete do futbalovej lopty a tak prekonávate prekážky cestou do jamky. FootBallGolf je zastrešený Svetovou FootBallGolfovou Asociáciou (WFGA - World FootBallGolf Association).

Medzi krajiny s najväčším počtom ihrísk pre FootBallGolf patria Česko, Nemecko, Anglicko, Dánsko, Švédsko a Rakúsko.

FootBallGolf je presne taký ako znie – ako keď futbal a minigolf splynú do jedného. Skóre sa počíta ako pri minigolfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez prekážky až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza.

V porovnaní s FootGolfom je FootBallGolf prístupnejší všetkým vekovým kategóriam nakoľko sa nehrá na také dlhé vzdialenosti ako vo FootGolfe a skôr je to o technike prekonávania prekážok ako o sile. V podstate to znamená že Vás hravo porazí aj vaše malé dieťa. V prvom rade je FootBallGolf hlavne o zábave!
FootBallGolf
Prečo hrať FootBallGolf?

Je pre všetkých bez ohľadu na to či už FootBallGolf niekedy hrali alebo nehrali, je pre deti, mužov aj ženy takisto aj pre seniorov. Vo FootBallGolfe nemáme žiadne vekové obmedzenia. U nás nezáleži na výhre, ide hlavne o zábavu! Aj malé dieťa dokáže poraziť svojich rodičov a preto je to ideálny šport pre celé rodiny. Jediné čo potrebujete aby ste mohli hrať tento úžasný šport sú turfi alebo tenisky (kopačky sú zakázané) a futbalová lopta veľkosti 5. V prípade ak nemáte vlastnú futbalovú loptu môžete si ju u nás zapožičať. Po zaplatení hry dostanete krátku inštruktáž, obdržíte score-kartu do ktorej si budete zapisovať výsledky a potom Vám už iba zaželáme skvelú zábavu.
FootBallGolf
Základné pravidlá

FootBallGolf sa hrá s futbalovými loptami veľkosti 5, jedna lopta pre každého hráča. V skupine sú max 4 hráči. Počas hry sa môžu nosiť len tenisky alebo turfy. Nie sú povolené futbalové kopačky ani golfové topánky. Lopta je kopaná z odpaliska po fareway cez prekážky na jamku. Hráč, ktorý dostal loptu do jamky v najmenšom počte kopov, vyhráva. Hráč s najnižším skóre alebo kto získal najväčšií počet jamiek sa považuje za víťaza. Štartový kop môže byť vykonaný len zo zeme a hráč môže kopať s ľavou alebo pravou nohou.
Kopy môžu byť vykonané len týmito časťami nohy:
  • vnútorná strana
  • vonkajšej strane
  • špička nohy
  • valcovanie s podrážkou
  • kopanie s pätou
  • podvyhnutie lopty jedným dotykom
Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom alebo podobne - sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný kop.

Upozornenie: Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Každá osoba spôsobujúca škody na ihrisku bude vyzvaná, aby okamžite opustila ihrisko bez vrátenia platby. Prosím, nechajte rýchlejšie hrajúcich hráčov predbehnúť vašú skupinu. Pieskové bunkre sa musia upraviť, buďte zdvorilí ku ostatným hráčom.

FootBallGolf
Mini Galéria
FootBallGolf s.r.o.           Kde nás nájdete:                  Kontakt:
IČO: 52352536                      Prievaly 3647                             +421 911 49 14 14
DIČ: 2121019538                     906 34 Prievaly                            GDPR:
                                                                                           Ochrana osobných údajov
FootBallGolf s.r.o.
IČO: 52352536
DIČ: 2121019538
+421 911 40 14 14
Návrat na obsah